Czy słyszeliście już o sieci 5G? Jeśli nie, to warto się z nią bliżej zapoznać – szczególnie, jeśli jesteście posiadaczami tabletów lub smartfonów. Sieć 5G to standard sieci komórkowej, który będzie rewolucją naszych czasów. Wizja ta powstała ze względu na rosnące potrzeby użytkowników, związane z możliwością korzystania z szybkiego Internetu mobilnego. W jakim stopniu szybkiego?

Najnowsze dane na ten temat naprawdę robią wrażenie.

Założenia mówią, że sieć 5G umożliwi wszystkim użytkownikom pobranie pliku o rozmiarze kilkuset mega w kilka sekund! Nie będzie już problemem oglądanie filmów na naszych urządzeniach w rozmiarze FULL HD.

Sieć 5G ma również na celu bardzo szybkie przesyłanie danych, prędkość ma liczyć od 10 do 100 Gbps! To naprawdę kolosalny postęp, zważając na to, że dzisiejsze techonolgie dają możliwość na dostęp do Internetu z przepustowością do 300 Mbps. Niezawodna ma być także wydajność tej Sieci. Eksperci zapowiadają, że znikną problemy dotyczące zakłóceń związanych z jednoczesnym korzystaniem z sieci przez ogromną liczbę użytkowników. A wszystko to dzięki inteligentemu zarządzaniu przepustowością.

Miłośnicy gier sieciowych natomiast będą mogli się cieszyć niezauważalnymi opóźnieniami z zakresu jej działania, co umożliwi bezproblemowe korzystanie z ich ulubionych rozrywek.

Niestety, nie za szybko doczekamy się sieci nowej generacji, ponieważ zakończenie prac planuje się na 2020 rok. Początkowo technologie związane z siecią 5G będą wykorzystywane w biznesie, dopiero w 2025 roku, dostęp do nich uzyskają klienci indywidualni.

Link:

http://www.huawei.eu/files/publications/pdf/huawei_5g_white_paper_en_20140129.pdf